Fassaaditööd. Katusetööd. Ehituse peatöövõtt Alafia OÜ-lt

Fassaaditööd. KatusetöödFassaaditööd

Fassaaditööd on ehituse peatöövõtu puhul üheks ALAFIA OÜ levinumaks tegevusvaldkonnaks. Tihti teostame fassaaditööd koos katusetöödega ühel ja samal objektil.

Ehitame metallist, puidust, vajadusel plastikprofiilidest fassaade. Samuti teostame müüritise soojustamist vahtpolüstürooliga ning fassaadi krohvimist.

 

Katusetööd. Fassaaditööd.Katusetööd

Katuste puhul on levinumad ALAFIA OÜ poolt käsitletavad kattematerjalid gofreeritud plekk, valtsplekk ja nn. teraskivi, betoonist või savist katusekivi ning SBS- rullmaterjalist katusekatted.

Kuna tihtipeale on fassaaditööd ja katusetööd lisaks hoone välisilme parandamisele läbiviidavad rajatise soojustamise eesmärgil, teeme ka kõigi kaasnevate soojustuskihtide ja tuuletõkkekihtide ehituse ning aluskatete paigalduse.

Ehituse peatöövõttEhituse peatöövõtt

Vajadusel teostame peatöövõtu korras olemasoleva amortiseerunud konstruktsiooni lammutamise ning lammutusprahi utiliseerimise, korraldame ogaplaatfermide valmistamise ja montaaži objektil.

Roovitusena kasutame vastavalt otstarbekusele või soovile nii puitroovi kui ka metallroovi (näiteks Z- roov).

Katuse soojustamisel pakume ökonoomse lahendusena puistevillaga soojustamist koos tuulesuunajate ehitusega või siis villaga soojustamist ühes tuuletõkkeplaadi paigaldamisega. Aluskatete puhul eelistame enamasti hingavaid katteid.

Fassaadi puhul on võimalik rajada villast soojustuskiht ja tuuletõkkekiht eraldi või siis kasutada materjali, kus need kihid on juba koos. Konstruktsiooni soojapidavuse seisukohalt on oluline, et tuul ei pääseks soojustuskihi sisse ning pikaealisuse seisukohalt tarvilik hoonest lähtuva niiskuse väljumine läbi aluskatte, mille pinda mööda võiks kondenseerunud veeaur räästani jõuda ja selle alt maha voolata, kaitstes niimoodi soojustust märgumise eest. Oluline on pööningu tuulutuse tagamine vastava harjapleki paigaldamise või ventilatsioonikorstnate ehituse abil.                                                                            

ALAFIA OÜ poolt teostatavad fassaaditööd ja katusetööd loovad kauni välisilmega pikaealise soojapidava tuule ja sademete eest kaitsva hoone.